Oferta agroturystyczna

 

Walory turystyczne województwa dolnośląskiego zadecydowały, że należy ono do najbardziej atrakcyjnych obszarów kraju. Położone jest w południowo-zachodniej części Polski na niezwykle urozmaiconych i bardzo malowniczych terenach górskich i podgórskich. Piękne krajobrazy, zróżnicowane środowisko przyrodnicze, liczne szlaki turystyczne, rezerwaty przyrody, parki narodowe i krajobrazowe oraz specyficzny klimat stwarzają wspaniałe warunki do wypoczynku i rekreacji, a także uprawiania różnych form turystyki i sportów przez cały rok.

Na terenie Dolnego Śląska, oprócz bardzo szerokiej oferty tradycyjnych usług turystycznych, proponujemy Państwu aktywny wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych w malowniczo położonych wsiach tego regionu. Propozycja nasza jest szansą na spędzanie w sposób niekonwencjonalny urlopów i weekendów w gościnnych gospodarstwach, gdzie zapewniona jest cisza, spokój i bezpośredni kontakt z naturą. Baza agroturystyczna Dolnego Śląska rozlokowana jest w atrakcyjnych przyrodniczo-historycznych rejonach turystycznych, takich jak:
Bory Dolnośląskie, Góry Izerskie, Karkonosze i Kotlina Jeleniogórska, Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie, Góry Kamienne i Wałbrzyskie, Góry Sowie, Góry Stołowe, Kotlina Kłodzka, Góry Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika i Góry Bialskie, Góry Złote i Bardzkie, Wzgórze Niemczańsko-Strzelińskie, Masyw Ślęży i Dolina Świdnicka, Nizina Śląska oraz Wzgórza Trzebnickie i Dolina Baryczy.

 

 

Do spełnienia idei nowego podejścia do wypoczynku doskonale nadają się gospodarstwa agroturystyczne, przyjmujące turystów przez cały rok. Dzięki gościnności gospodarzy i bliskim kontaktom z przyrodą można szybko zregenerować siły fizyczne i psychiczne. Natomiast wędrówki po górach, spacery wśród pól i lasów, przejażdżki rowerowe i konne z dala od dużych skupisk ludności pozwalają na pozbycie się stresów, a piękno przyrody przywraca energię i optymizm.
Duże znaczenie dla wypoczynku i regeneracji sił ma również właściwe żywienie. W gospodarstwach agroturystycznych przygotowywane są potrawy głównie ze świeżych surowców produkowanych na miejscu, a więc jest to żywienie zdrowe i tanie.

Na naszych stronach przedstawiamy szeroki zakres ofert i usług świadczonych przez gospodarstwa agroturystyczne Dolnego Śląska. Zarówno zwolennicy aktywnego wypoczynku, jak i amatorzy ciszy, spokoju i pełnego relaksu wybiorą dla siebie odpowiednią propozycję.
Zamieszczone adresy wraz z numerami telefonów ułatwią Państwu kontakt z wybranym gospodarstwem agroturystycznym w celu uzgodnienia szczegółowych warunków pobytu. Dotyczy to zarówno rezerwacji miejsc noclegowych, warunków płatności, terminu przyjazdu jak i zakresu oferowanych usług.
Mamy nadzieję, że pobyt w wybranym przez Państwa gospodarstwie agroturystycznym i jakość świadczonych w nim usług zadowoli Państwa oczekiwania.