Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Aktualności, Zapowiedzi

III edycja ogólnopolskiego ogólnopolskiego konkursu „Najlepszy Doradca Ekologiczny” - wyniki wojewódzkiego etapu
Zmodyfikowano: 04.07.2022

Magdalena Charytanowicz z PZDR Lubin, Janina Turowska z PZDR Milicz i Jerzy Stańczyk z PZDR Oleśnica to laureaci wojewódzkiego konkursu na Najlepszego Doradcę Ekologicznego. W środę 22 czerwca w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu jurorzy wybrali zwycięzców III edycji konkursu.

Najlepsi dolnośląscy doradcy ekologiczni zostali ocenieni pod kątem liczby gospodarstw objętych pracą doradczą, promocji gospodarowania metodami ekologicznymi, doradztwo w zakresie przetwórstwa, doskonalenie wiedzy czy współpracę z instytucjami pracującymi na rzecz rolnictwa ekologicznego.

Ważne było także doskonalenie wiedzy w zakresie systemu rolnictwa ekologicznego, współpraca z rolnikami ekologicznymi i podejmowanie współpracy z nowymi gospodarstwami produkującymi w tym systemie.

Wyniki wojewódzkiego konkursu

  • I miejsce – Magdalena Charytanowicz – PZDR Lubin,
  • II miejsce – Janina Turowska – PZDR Milicz,
  • III miejsce – Jerzy Stańczyk – PZDR Oleśnica,
  • wyróżnienia – Mariola Gołąb-Jaworska z PZDR Jelenia Góra i Janusz Redmerski z PZDR Kłodzko.

Zwyciężczyni dolnośląskiej edycji konkursu Magdalena Charytanowicz weźmie udział w krajowym etapie jako przedstawiciel naszego województwa.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023 w ramach Schematu II pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020.

 

Alicja Kubisz DODR

 

 

Galeria zdjęć