Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Aktualności, Zapowiedzi

Najlepszy doradca ekologiczny z Dolnego Śląska
Zmodyfikowano: 27.09.2021
W piątek 3 września w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Doradcę Ekologicznego.

Pierwszy etap konkursu polegał na wybraniu najlepszych doradców w zakresie rolnictwa ekologicznego w województwie. Komisja konkursowa w składzie – dr. inż. Marta Czaplicka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Iwona Świechowska z Centrum Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Renata Huk z Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie oraz Agnieszka Krauze z Dolnośląskiej Izby Rolniczej oceniła zgłoszonych kandydatów.

Kryteria oceny obejmowały m. in. liczbę gospodarstw objętych pracą doradczą w zakresie systemu rolnictwa ekologicznego, promocję gospodarowania metodami ekologicznymi, doradztwo dotyczące przetwórstwa metodami ekologicznymi, doskonalenie wiedzy w zakresie systemu rolnictwa ekologicznego, różne inicjatywy w zakresie popularyzacji ekologicznego systemu produkcji oraz współpracę z rolnikami ekologicznymi.

Wyniki wojewódzkiego etapu konkursu:

  • 1 miejsce: Małgorzata Rucińska – Główny Doradca w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Chojnowie,
  • 2 miejsce: Monika Miniewska – Główny Specjalista w Dziale Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska,
  • 3 miejsce Anna Sołtysiak – Główny Doradca w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Jeleniej Górze
  • I wyróżnienie: Magdalena Charytanowicz – Główny Doradca w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Lubinie
  • II wyróżnienie: Danuta Matusz-Stańczyk –Główny Doradca w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Trzebnicy

Laureat etapu wojewódzkiego – Małgorzata Rucińska weźmie udział w krajowej edycji konkursu, jako przedstawiciel województwa dolnośląskiego.

Konkurs jest organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Dotyczy Sieci na rzecz innowacji
w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR).

Monika Miniewska DODR


 

Galeria zdjęć