Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Reklama

Aktualności, Zapowiedzi

Gala AgroLigi 2020
Zmodyfikowano: 13.07.2021

Producent naturalnych wędlin Dar Vit z Marcinowic w powiecie świdnickim, należący do Dariusza Konarskiego, zdobył tytuł wicemistrza krajowego w 28. edycji krajowego konkursu AgroLiga, w kategorii firma. W piątek 2 lipca, w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczysta gala konkursu, w którym zostali wybrani najlepsi polscy rolnicy i agrofirmy.

Mistrzowie krajowi w kategorii rolnicy to Monika i Piotr Wójcik z Osuchowa (województwo mazowieckie), a także Małgorzata i Dariusz Zaręba oraz Natalia i Damian Zaręba z Jastrząbki Małej (województwo podlaskie). Mistrzem krajowym w kategorii firmy został Zakład Przetwórstwa Mięsnego GROT J. Grot S.J. ze Starowej Góry w województwie łódzkim. Na liście laureatów krajowych konkursu w kategorii rolnicy, znaleźli się także Lilla i Maciej Kaiser z Wiewierza w powiecie górowskim, na Dolnym Śląsku.  

W uroczystości udział wzięli Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, a także Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski i Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP Jan Krzysztof Ardanowski, Prezes ARiMR Halina Szymańska, p.o. Dyrektora Generalnego KOWR Małgorzata Gośniowska-Kola i Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik. 

Podczas gali AgroLigi 2020 Prezydent Andrzej Duda wręczył także Złote Krzyże Zasługi zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju rolnictwa w Polsce. Później Para Prezydencka odwiedziła stanowiska wystawców.

Konkurs AgroLiga jest organizowany od 1993 roku. Honorowym Patronatem AgroLigę 2020 objęli Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Dyrektor Generalna Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Krajowi i wojewódzcy laureaci konkursu stają się symbolem przedsiębiorczości i gospodarności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie.

Katarzyna Cymbała DODR

Zdjęcia ze strony prezydent.pl

Galeria zdjęć