Wizyta studyjna Dolny Śląsk projekt „Dolnośląsko-Saksońska Akademia Rolnictwa i Ochrony Środowiska” 25-26.04.2012r., Kotlina Kłodzka

 

 

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zorganizował w dniach 25-26 kwietnia 2012 r. wizytę studyjną po Kotlinie Kłodzkiej/ Dolny Śląsk poświęconą tematyce rozwoju obszarów wiejskich.
Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych w podgórskim terenie. Program obejmował między innymi wizytę w takich miejscach jak „Gościnna Zagroda”, której właściciele zajmują się hodowlą kóz i produkcją sera, czy też w zajmującym się produkcją mleka gospodarstwie „Siedem Łanów”. Duże wrażenie na uczestnikach wywarła możliwość dotknięcia dziedzictwa kulturowego w gospodarstwie „Sudeckie Chaty” oraz udanie się „Szlakiem ginących zawodów” w Czermnej k/o Kudowy Zdrój. Ukoronowaniem wyjazdu była wizyta w Sanktuarium NMP w Wambierzycach oraz w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie.
W ramach podziękowań za dotychczasowa współpracę z Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu uczestnicy zostali serdecznie przyjęci w „Chacie Tyrolskiej” - gościnnym gospodarstwie Państwa Górnickich.
Uczestnikami wyjazdu studyjnego byli rolnicy, doradcy rolniczy i przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem z dwóch stron granicy. Wizyta dała możliwość praktycznego pogłębienia wiedzy z zakresu rolnictwa i ochrony środowiska oraz nawiązania i podtrzymania kontaktów polsko-niemieckich.
Wizyta studyjna po Kotlinie Kłodzkiej to kolejne działanie zaplanowane w ramach projektu „Dolnośląsko-Saksońska Akademia Rolnictwa i Ochrony Środowiska” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013.

Barbara Borysewicz
Kierownik projektu

logo funduszy