Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Reklama

Szkolenie - Innowacyjne technologie uprawy zbóż – pszenica i kukurydza

Około 60 dolnośląskich rolników wzięło udział w szkoleniu Innowacyjne technologie uprawy zbóż – pszenica i kukurydza, we wtorek 21 lutego we Wrocławiu. Jego organizatorem był Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Podczas spotkania wykłady prowadzili specjaliści w zakresie hodowli oraz ochrony roślin zbożowych, obowiązków wynikającymi z przepisów prawnych oraz bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

Innowacje technologiczne w hodowli mieszańców kukurydzy omówił Michał Ksiądzyna przedstawiając ofertę handlową firmy Pioneer na sezon 2017. Rolnicy dowiedzieli się o nowościach odmianowych, o tym jakie odmiany są polecane do uprawy na obszarze Dolnego Śląska oraz jakich błędów związanych z uprawą kukurydzy powinni unikać.

Temat zagrożeń ze strony patogenów w uprawie zbóż i kukurydzy w 2017 roku przedstawił dr Włodzimierz Kita z Katedry Ochrony Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Do wypowiedzi dr Kity nawiązał Grzegorz Urbanowski prowadząc wykład dotyczący ochrony zbóż i kukurydzy polskimi produktami firmy Ciech Sarzyna. Przywileje i obowiązki rolników w obliczu zmian przepisów prawnych  przedstawiła Monika Kawczyńska z Agencji Nasiennej.

Podczas szkolenia poruszono także temat dotyczący zapobiegania wysoce zjadliwiej grypie ptaków, w tym zasady bioasekuracji, który  przedstawiła lek. wet. Joanna Gozdecka z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii we Wrocławiu oraz temat związany z zapobieganiem wypadkom przy pracy rolniczej omówiony przez Sybillę Gancarek z KRUS OR we Wrocławiu.

Małgorzata Stempniak DODR


 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 28.02.2017