Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Reklama

SIR - Relacja Wyjazd studyjny ,,Pierwsze doświadczenia w tworzeniu i funkcjonowaniu grup operacyjnych"

Prezentacja struktury organizacyjnej i funkcjonowania SIR oraz prac brokerów w Austrii i Czechach to cel wyjazdu studyjnego do Czech i Austrii w ramach realizacji operacji ,,Pierwsze doświadczenia w tworzeniu i funkcjonowaniu grup operacyjnych”.

Wyjazd studyjny został zorganizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu. Trwał od 4 do 9 grudnia. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016-2017, w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR).

Celem wyjazdu była wymiana wiedzy oraz doświadczeń w zakresie organizacji i funkcjonowania sieci na rzecz innowacji w rolnictwie oraz zapoznanie się z pierwszymi doświadczeniami w tworzeniu i funkcjonowaniu grup operacyjnych w Austrii i Czechach, w tym także ze specyfiką pracy brokera.

Tematyka wyjazdu obejmowała prezentację struktury organizacyjnej i funkcjonowania SIR oraz prac brokerów w Austrii i Czechach. Dodatkowo uczestnicy wyjazdu uczestniczyli w spotkaniu z grupami operacyjnymi w obu krajach. Odwiedzili także gospodarstwa. W Austrii Biohof Adamach z Glinzendorf oraz Biohof Meiberger z Zwerndof. W Czechach grupa studyjna uczestniczyła w spotkaniu w Centrum Innowacji dla rolników i naukowców (ZERA) w Namest nad Oslavou oraz odwiedziła gospodarstwa.

Norbert Kowalczyk DODR, PZDR Milicz

Zmodyfikowano: 14.12.2016