Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Reklama

SIR - Punkt informacyjno-promocyjny podczas Festiwalu Tradycji Wsi Dolnośląskiej w Świdnicy (09.09.2018 r.)

 

Po raz pierwszy w niedzielę 9 września, na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Świdnicy odbył się Festiwal Tradycji Wsi Dolnośląskiej. Celem zorganizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu imprezy plenerowej była promocja oferty rozwoju obszarów wiejskich i regionu Dolnego Śląska, ukazująca wieś dolnośląską, jako interesujące miejsce do wypoczynku, edukacji oraz zabawy. Obok kiermaszu produktów wytwarzanych przez lokalnych producentów, w programie imprezy znalazły się występy zespołów ludowych, konkursy, pokazy. Można było się zapoznać z ofertą agroturystyczną i edukacyjną dolnośląskich gospodarstw. Swoje stoiska miały także instytucje wspierające rolnictwo, udzielające uczestnikom fachowego doradztwa.

Festiwal Tradycji Wsi Dolnośląskiej był doskonałą okazją do promocji Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Wśród kilkuset osób odwiedzających zorganizowane stoisko informacyjno-promocyjne SIR byli producenci, hodowcy, mieszkańcy Dolnego Śląska. Odwiedzający mogli dowiedzieć się czym jest Sieć, jakie są jej cele, zadania i w jaki sposób można do niej przystąpić. Pracownicy Ośrodka wykonujący zadania na rzecz SIR informowali zainteresowanych o zrealizowanych i planowanych do realizacji zadaniach, zachęcali do zapoznania się z korzyściami uczestnictwa w Sieci.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Poseł na Sejm RP Michał Dworczyk, Poseł na Sejm RP Wojciech Murdzek, Poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, Senator RP Aleksander Szwed, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Prof. dr hab. inż. Tadeusz Trziszka, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Maria Fajger. Współorganizatorami imprezy była  Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park sp. z o.o., Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Bank Spółdzielczy w Kobierzycach, Firma Jelenia Plast Sp. z o.o. z Jeleniej Góry, Zakład Produkcyjny Unipap Strzegom.

 

Izabela Michniewicz, DODR
 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 05.10.2018