Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Reklama

Promocja SIR w I kwartale 2019 r.

Region z potencjałem

Do Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich SIR w całym kraju przystąpiło 741 podmiotów. Najwięcej jest ich na Dolnym Śląsku, bo aż 121. Świadczy to o dużym potencjale naszego regionu i zainteresowaniu innowacyjnymi rozwiązaniami w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Skuteczne są także działania informacyjne prowadzone w regionie.

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu prowadzi szereg działań informujących i promujących Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich SIR. Podczas spotkań, szkoleń czy konferencji, ich uczestnicy informowani są czym jest Sieć, jakie są jej cele, jakie korzyści płyną w uczestnictwa w Sieci oraz w jaki sposób można do niej przystąpić. Prezentowane są również działania zrealizowane przez Partnerów oraz Ośrodek, a także projekty zaplanowane do realizacji w ramach Planu Operacyjnego na 2019 rok.

Tylko w pierwszym kwartale tego roku przeprowadzono szereg wykładów oraz zorganizowano punkty informacyjno-promocyjne podczas wydarzeń:

  • konferencji „Zasady prowadzenia i wsparcia działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego”, zorganizowanej przez dział Rozwoju Obszarów Wiejskich, w której uczestniczyło ponad 120 osób,  
  • szkolenia „Zasady przyznawania płatności obszarowych na rok 2019, w tym zasady wypełniania wniosku o płatności w formie elektronicznej e-wniosek”, zorganizowanego przez PZDR Kłodzko, w którym uczestniczyło 36 osób.
  • Targu Zdrowej Żywności „Prosto od Rolnika” w Lutomierzu, podczas których kilkudziesięciu producentów regionalnej żywności promowało swoje produkty (odbiorcami było kilkuset mieszkańców Dolnego Śląska odwiedzających Targi),
  • szkolenia „OZE-szansa na innowacyjne rolnictwo”, zorganizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, w którym uczestniczyło 100 osób.

 

Izabela Michniewicz, DODR

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 29.03.2019