Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Reklama

Innowacyjne formy aktywizacji kobiet na obszarach wiejskich (08.03.2018 r.)

W czwartek 8 marca, w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbyła się impreza promocyjna „Innowacyjne formy aktywizacji kobiet na obszarach wiejskich”. Gości przywitał Dyrektor DODR Marek Tarnacki.

Podczas spotkania koordynator ds. SIR Izabela Michniewicz i broker ds. innowacji Zbigniew Dąbrowski przeprowadzili warsztaty dotyczące innowacyjności na obszarach wiejskich i zasad tworzenia gospodarstw opiekuńczych na wsi.

Impreza, która odbyła się w Dniu Kobiet zgromadziła głównie Panie z obszarów wiejskich, a także przedstawicielki dolnośląskich instytucji rolniczych. Na spotkanie przybyły Dyrektor i Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS we Wrocławiu Ewa Pawelec i Paulina Zdobylak, Zastępca Dyrektora Dolnośląskiego Oddziały Regionalnego ARiMR Wiesława Gawior, Dyrektor Sekcji Zamiejscowej KOWR w Świdnicy Urszula Ganczarek, Anna Młynarczyk i Dorota Buczyłko z WiORIN, Prezes Zarządu Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego Magdalena Czajkowska, Alicja Sobków z Urzędu Statystycznego we Wrocławiu, dr inż. Magdalena Gawron-Gajgał z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz doradcy rolniczy.

Podczas imprezy zorganizowano stoisko informacyjno-promocyjne SIR, na którym koordynatorzy zaprezentowali zagadnienia, będące podstawą działania Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Pozwoliło ono w efektywny sposób informować zainteresowanych o korzyściach jakie niesie SIR, zaletach wynikających z już zrealizowanych przedsięwzięć oraz pozytywnych aspektach wdrażania innowacyjnych rozwiązań we własnym otoczeniu. Dodatkowo koordynatorzy informowali zainteresowanych o możliwości rejestracji w Bazie partnerów SIR Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na stronie http://195.205.152.135/sir/rejestracja.php.

Spotkanie zakończył koncert „Tango w roli głównej” w wykonaniu damskiego zespołu kameralnego Artrio.

Impreza była platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie innowacyjnych działań, które mogą być inicjowane przez kobiety na obszarach wiejskich Dolnego Śląska.

 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 22.03.2018