Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Bitwa Regionów w Strzegomiu
Zmodyfikowano: 20.07.2022

W sobotę 9 lipca, w Parku Miejskim w Strzegomiu odbył się powiatowy Piknik z Produktem Polskim, będący częścią VII edycji Bitwy Regionów. W kulinarnej rywalizacji wzięło udział 16 Kół Gospodyń Wiejskich.

Gościem specjalnym strzegomskiej „Bitwy Regionów” był Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska, który ufundował puchar dla zwycięskiego koła gospodyń wiejskich. W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta i jego zastępca Tomasz Marczak, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Tereno­wego KOWR Tomasz Krzeszowiec, a także kierownicy biur powiatowych ARiMR i KRUS w Świdnicy.

W rywalizacji wzięły udział koła gospodyń wiejskich z powiatu świdnickiego i wałbrzyskiego. Gospodynie zaprezentowały dania na ciepło i na zimno, ciasta i desery. Na plenerowej scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne.

Zwyciężyło KGW Melafirki z Rybnicy Leśnej, w gminie Mieroszów, drugie miejsce zajęło KGW z Miłochowa w gminie Świdnica, a trzecie – KGW Wieśniczanie z Wieśnicy w gminie Strzegom. Laureaci wezmą udział w wojewódzkiej edycji Bitwy Regionów.

Podczas pikniku można było odwiedzić stoisko DODR, gdzie doradcy z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Świdnicy udzielali porad i oferowali fachowe wydawnictwa. Nie zabrakło także stoisk instytucji rolniczych – Biura Powiatowego ARiMR w Świdnicy, Placówka Terenowej KRUS w Świdnicy i Oddziału Terenowego KOWR.

Organizatorami konkursu „Bitwa Regionów” są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Bogdan Sucharski DODR, PZDR Świdnica

 

Galeria zdjęć