Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Piknik z Produktem Polskim w Marcinkowicach
Zmodyfikowano: 11.07.2022

Piknik z Produktem Polskim w powiecie oławskim został zorganizowany w sobotę 2 lipca w marcinkowickim kompleksie boisk sportowych. Częścią wydarzenia był konkurs na najlepsze danie kulinarne w ramach "Bitwy regionów". W rywalizacji wzięły udział koła gospodyń wiejskich z powiatów – oławskiego, strzelińskiego i wrocławskiego.

Zwyciężyło autorskie danie „Brzeziołączański pączek wytrawny” przygotowane przez KGW Brzeziołączanki. Koło Gospodyń Wiejskich ze Ścinawy zajęło II miejsce, serwując pieczoną kaczkę faszerowaną mięsem, podaną z konfiturą z żurawiny i pomarańczy. Z kolei III miejsce zdobyło KGW w Wójcicach, które ugotowało „Zakwaszany barszcz czerwony (wielkanocny)”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody, które wręczali Poseł na Sejm RP Agnieszka Soin i Zastępca Dyrektora KOWR OT we Wrocławiu Piotr Regiec.

Podczas Pikniku można było odwiedzić stoisko promocyjno informacyjne Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, gdzie doradcy z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Oławie prezentowali wydawnictwa i udzielali porad.

Organizatorami konkursu "Bitwa regionów" są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Zofia Barabasz DODR, PZDR Oława

 

Galeria zdjęć