Odpoczywaj na wsi - Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży

Ponad sześćdziesiąt prac uczniów z 14 dolnośląskich szkół podstawowych wzięło udział w konkursie plastycznym „Odpoczywaj na wsi”. Zadaniem konkursowym było wykonanie indywidualnej pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice – rysunek, malarstwo, grafika na temat wypoczynku na polskiej wsi. 

Prace miały pokazywać walory naturalne, dziedzictwo kulturowe i kulinarnego oraz różnorodność przyrodniczą obszarów wiejskich. 
Konkurs, organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi promuje wypoczynek na polskiej wsi wśród uczniów. Kreuje wizerunek obszarów wiejskich jako turystycznego rynku, oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje, promuje działania realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i projektu „Odpoczywaj na wsi” i popularyzuje twórczość plastyczną dzieci i młodzieży.

Konkurs przebiegał w trzech etapach – szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Za etap wojewódzki odpowiadał Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. 

Laureaci wojewódzkiej edycji konkursu

I KATEGORIA WIEKOWA  – klasy 0-III szkoły podstawowej

  • I miejsce – Luiza Grabowska ze Szkoły Podstawowej nr 64 we Wrocławiu 
  • II miejsce – Sophia Silderhuis ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi śląskiej w Żernikach Wrocławskich
  • III miejsce – Jakub Kurowski ze Szkoły Podstawowej nr 64 we Wrocławiu

II KATEGORIA WIEKOWA – klasy IV-VIII szkoły podstawowej

  • I miejsce – Hanna Strojna ze Szkoły podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze
  • II miejsce – Wiktor Kadłubiński ze Szkoły podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu Laskowicach
  • III miejsce – Lena Lach ze Szkoły Podstawowej nr 64 we Wrocławiu

Nagrody dla laureatów wojewódzkiego etapu konkursu ufundowało Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” z siedzibą w Warszawie. 
Prace wojewódzkich laureatów zostały zgłoszone do etapu ogólnopolskiego, którego wyniki zostaną opublikowane do 24 listopada na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na portalu www.gov.pl oraz www.odpoczywajnawsi.pl. 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Agnieszka Kowalczuk-Misek DODR