XLII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego oraz IX Dolnośląski Dzień Pszczelarza

W piątek i sobotę, 7 i 8 października zapraszamy na XLII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego oraz IX Dolnośląski Dzień Pszczelarza. Organizatorami wydarzenia są Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i związki pszczelarzy z Dolnego Śląska.

IX Dolnośląski Dzień Pszczelarza, czyli regionalne święto dolnośląskich pszczelarzy, odbędzie się w sobotę 8 października, na terenie DODR we Wrocławiu, przy ul. Zwycięskiej 8. W programie kiermasz, podczas którego będzie można kupić tegoroczne miody ‒ od rzepakowego, lipowego i wielokwiatowego po wrzosowy i spadziowy, produkty pszczele, nie zabraknie także konkursów i wykładów przybliżających życie pszczół oraz wartości odżywcze i lecznicze miodu.

Zapraszamy na stoiska z dolnośląskimi miodami, sprzętem do prowadzenia pasiek, produktami regionalnymi i wyrobami rękodzieła artystycznego, na występy zespołów ludowych, a także do punktów informacyjnych Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i instytucji  rolniczych.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie konferencja „Innowacyjność w gospodarce pasiecznej w kontekście Zielonego Ładu” (piątek) oraz spotkanie podsumowujące wojewódzką edycję konkursu AgroLiga 2022 (sobota). 

Początek imprezy o godzinie 11.00. Wstęp wolny.
Red.