Wyniki pierwszego etapu konkursu AGROLIGA 2016 - szczebel wojewódzki

Dolnośląscy laureaci konkursu AgroLiga 2016

Mistrzami wojewódzkimi konkursu AgroLiga zostali Tomasz i Wioletta Skupin z Żarek oraz Wańczykówka z Krzeszowa. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 24 uczestników ‒ w kategorii rolnicy ‒18 gospodarstw i w kategorii firmy ‒ 6 podmiotów (2 gospodarstwa wielkoobszarowe oraz 4 firmy) z terenu województwa, prowadzące działalność na regionalnym rynku. Duży wpływ na wyniki konkursu miały głosy oddane w sondzie internetowej. Osoby odwiedzające naszą stronę oddały 18 895 głosów. Po przeliczeniu liczby głosów na punkty i zsumowaniu z punktami przyznanymi przez komisję konkursową:

Tytuł Mistrza Wojewódzkiego AgroLigi 2016 otrzymali:

  • w kategorii rolnicy ‒ Tomasz i Wioletta Skupin, Żarki, gm. Góra,
  • w kategorii firmy ‒ Wańczykówka Lucyna Wańczyk z Krzeszowa, gm. Kamienna Góra.

 

Tytuły Wicemistrza Wojewódzkiego AgroLigi 2016 otrzymali:

  • w kategorii rolnicy ‒ Robert i Anna Przewoźny, Brzezina Sułowska, gm. Milicz,
  • w kategorii firmy ‒ KAR Przedsiębiorstwo Prywatne Jerzy i Maciej Karczewski Maciejowy Sad z Lutyni gm. Miękinia, powiat średzki.

 

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 13 października, podczas XII Forum Kobiet. Mistrzowie Wojewódzcy w obu kategoriach zostają zgłoszeni do krajowego etapu konkursu, którego organizatorami są Redakcja Audycji Rolnych Programu 1 TVP, przy współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub.

Patronat nad konkursem tradycyjnie objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Prezes Agencji Rynku Rolnego.

Celem konkursu jest wybór Mistrzów Krajowych AgroLigi 2016.


Ryszard Targosz DODR we Wrocławiu