Jest Wystawa, są konkursy

W sobotę i niedzielę, 6 i 7 lipca zapraszamy na XXVIII Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych Wrocław 2024. Wydarzenie jest organizowane pod hasłem „Miasto poznaje wieś”. Wystawa to święto dolnośląskich hodowców, organizowane co roku przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, miejsce oceny zwierząt gospodarskich i wydarzenie o charakterze hodowlanym, podczas którego spotykają się najlepsi w branży. 

Na terenie DODR, we Wrocławiu, przy ulicy Zwycięskiej 8, pokażemy najlepsze zwierzęta hodowlane z Dolnego Śląska – bydło mleczne i mięsne, konie, owce, kozy i alpaki, a także króliki, drób i gołębie. W programie pokaz nagrodzonych zwierząt, pokazy cieląt i alpak, pokaz ujeżdżenia, konkursy oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych, stoiska producentów lokalnej i regionalnej żywności (Dolnośląski Targ Rolny), stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i wiele, wiele innych. Zapraszamy także na występy zespołów ludowych oraz stoiska firm prezentujących maszyny rolnicze, instytucji i szkół rolniczych.

Podczas Wystawy nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych – pokazu alpak, pokazu ujeżdżenia, a także warsztatów i zabaw w kąciku dla dzieci. Jak co roku zapraszamy na Konkurs Małego Hodowcy, czyli pokaz cieląt prowadzonych przez dzieci. Będą też konkursy z nagrodami – dla dzieci – na przebranie owocowo-warzywne „Od gruszki do pietruszki” (sobota) i przebranie za zwierzę z gospodarstwa „Kto przebierze się za zwierzę” (niedziela), ekologiczny konkurs „Chrońmy nasze zwierzęta”, plebiscyt na najlepsze stoisko Kół Gospodyń Wiejskich, a także – konkurs wiedzy o rolnictwie „Komu w drogę, temu rower”, w którym główną nagrodą są rowery (sobota i niedziela) oraz konkurs ekologiczny „Dbaj o środowisko”. 

Konkursy w sobotę, 6 lipca:

  • godz. 15.15 – „Od gruszki do pietruszki” (konkurs dla dzieci na przebranie owocowo-warzywne),
  • godz. 15.00 – „Kupuj świadomie, Znaki jakości”, 
  • godz. 16.00 – konkurs ekologiczny dla dzieci „Chrońmy nasze zwierzęta”,
  • godz. 16.40 – „Komu w drogę, temu rower” (konkurs wiedzy o rolnictwie).

Konkursy w niedzielę, 7 lipca:

  • godz. 15.40 – konkurs ekologiczny „Przyjazne środowisku i bezpieczne gospodarstwo”,
  • godz. 16.30 – „Kto przebierze się za zwierzę” (konkurs dla dzieci na przebranie za zwierzęta z gospodarstwa),
  • godz. 16.45 – konkurs ekologiczny dla dzieci „Dbaj o środowisko”,
  • godz. 17.00 – Komu w drogę, temu rower (konkurs wiedzy o rolnictwie).

Informacje na temat konkursów, regulaminy i zapisy – na stoisku DODR nr 1 przy wejściu.

Red.