Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Aktualności, Zapowiedzi

Dopłaty do prywatnego przechowywania - wnioski od 7 maja
Zmodyfikowano: 07.05.2020

Od 7 maja można składać wnioski o uzyskanie pomocy do przechowywania odtłuszczonego mleka w proszku (OMP), masła, serów, mięsa bydła w wieku ośmiu miesięcy życia i więcej oraz mięsa baraniego i koziego w wieku poniżej 12 miesiąca życia.

Na podstawie rozporządzeń Komisji Europejskiej uruchamianych jest pięć mechanizmów prywatnego przechowywania. Dopłaty do prywatnego przechowywania to jeden z elementów działań interwencyjnych na rynkach w Unii Europejskiej. Czasowe zmagazynowanie nadwyżki towarów, które nie trafią na rynek, pozwoli uniknąć destabilizacji cen. Jest to wsparcie dla zakładów przetwórczych, które będą mogły dany towar przetrzymać i wprowadzić go na rynek czasie lepszym dla danego sektora.

Kolejność zgłoszeń

Minister rolnictwa apeluje o szybkie składanie wniosków.

– Moje, między innymi, zabiegi w Komisji Europejskiej o podjęcie pilnych działań na rynkach rolnych przyniosły skutek, ale teraz to od samych producentów zależy czy środki na prywatne przechowywanie mleka i mięsa trafią do polskich przedsiębiorców – podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski.

Gdzie złożyć wniosek

Szczegółowe warunki udziału w poszczególnych mechanizmach oraz formularze wniosków zostały zamieszczone na stronie internetowej ARiMR: 

https://www.arimr.gov.pl/rynki-rolne/doplaty-do-prywatnego-przechowywania.html

oraz w zakładkach dedykowanych poszczególnym rynkom na stronie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa: http://www.kowr.gov.pl/interwencja

Wniosek o zawarcie umowy na dopłaty do prywatnego przechowywania można składać w formie elektronicznej za pośrednictwem skrytki ePUAP lub wysyłając e-mailem:

lub bezpośrednio w Kancelarii Ogólnej w Centrali KOWR (01-207 Warszawa, ul. Karolkowa 30), a także listownie.

Mechanizm jest realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który działa na zlecenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

źródło: www.gov.pl