Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Reklama

Aktualności, Zapowiedzi

Dolnośląski Targ Rolny - Spotkanie Kapituły Zespołu Tematycznego
Zmodyfikowano: 07.05.2020

W czwartek 30 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Kapituły Zespołu Tematycznego „Dolnośląski Targ Rolny”. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią, rozmowy odbyły się w formie zdalnej.

Wideospotkanie zorganizowane przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego miało na celu omówienie i dopracowanie szczegółów dotyczących pierwszej edycji Dolnośląskiego Targu Rolnego, zaplanowanej na sobotę, 30 maja.

Członkowie Kapituły rozmawiali o zasadach funkcjonowania i promocji Targu, omówili zasady zachowania środków ostrożności dla kupujących i sprzedających, ustalili także nowe terminy odwołanych w marcu i kwietniu edycji.

Dolnośląski Targ Rolny powstał w ramach Zespołu Tematycznego Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich SIR. Jego celem jest umożliwienie sprzedaży bezpośredniej oraz bezpłatna promocja oferty dolnośląskich rolników i producentów regionalnej, tradycyjnej i ekologicznej żywności związanej z rolnictwem oraz regionalnych twórców rękodzieła.

Targ będzie się odbywać cyklicznie, we Wrocławiu, na terenie DODR. W ramach kampanii promocyjnej wydarzenia oraz jego wystawców utworzono profil w mediach społecznościowych. Na fanpage’u powstał e-Dolnośląski Targ Rolny, gdzie klient może znaleźć ofertę wszystkich wystawców w jednym miejscu. Dzięki temu sprzedający nie są anonimowi dla kupujących, a klienci mają możliwość zakupów w tradycyjnej formie podczas Targu lub odwiedzenia e-targowiska w sieci.

Projekt opracowany przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dotyczy Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i obszarach wiejskich (SIR) dla województwa dolnośląskiego.

 

Izabela Michniewicz DODR