Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Reklama

Aktualności, Zapowiedzi

Spotkanie informacyjne dla potencjalnych członków grup operacyjnych w ramach III naboru na działanie „Współpraca” (9.01.2020)
Zmodyfikowano: 14.01.2020

Relacja ze spotkania informacyjnego dla potencjalnych członków grup operacyjnych
w ramach III naboru na działanie „Współpraca”

W związku z uruchomieniem III naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania M16 „Współpraca”, objętego PROW 2014-2020, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu zorganizował 9 stycznia spotkanie informacyjne dla potencjalnych członków grup operacyjnych. Nabór wniosków trwa od 13 stycznia do 21 lutego.

W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób, w tym przedstawiciele instytucji, uczelni, doradcy,  przedsiębiorcy zainteresowani skorzystaniem z pomocy, a także przedstawiciele grup operacyjnych, które złożyły wnioski i realizują projekty w ramach II naboru.

Podczas spotkania prowadzonego przez krajowego brokera innowacji Aleksandra Bomberskiego i dolnośląskiego brokera innowacji Zbigniewa Dąbrowskiego, omówiono zagadnienia związane z kwalifikowalnością kosztów, sposobem i poprawnością wypełniania wniosku o przyznanie pomocy, a także zobowiązania wynikające z umowy oraz jej realizacją.

Spotkanie posłużyło jako platforma wymiany doświadczeń, umożliwiło także nawiązanie kontaktów i partnerstw mogących realizować wspólne innowacyjne projekty w kolejnych naborach. Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Marek Tarnacki, zadeklarował wsparcie merytoryczne Ośrodka i całego zespołu SIR dla wszystkich potencjalnych beneficjentów działania.

Izabela Michniewicz DODR

Galeria zdjęć