Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Aktualności, Zapowiedzi

Innowacje w praktyce – warsztaty polowe w uprawie rzepaku
Zmodyfikowano: 21.08.2018

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zaprasza do wzięcia udziału w cyklu szkoleń połączonych z warsztatami pt. Innowacje w praktyce – warsztaty polowe: rzepak, soja, kukurydza. Celem operacji jest wspieranie innowacji w rolnictwie, produkcji żywności oraz ułatwienie transferu wiedzy i innowacji oraz współpraca pomiędzy rolnikami a organizacjami działającymi na rzecz rolnictwa.

Innowacje w praktyce – warsztaty polowe w uprawie rzepaku

Termin realizacji: 22 sierpnia 2018 r.

Miejsce szkolenia: Piotrowice Świdnickie

Pierwsze szkolenie połączone z warsztatami polowymi odbędzie się 22 sierpnia. Jego tematyka to innowacyjne techniki stosowane w siewie rzepaku: uprawa tradycyjna, bezorkowa i w mulcz. Wykłady rzepakowe będą dotyczyły przygotowania gleby, nawożenia oraz chemicznej ochrony związanej ze stosowaniem środków ochrony roślin. Po zakończeniu części wykładowej odbędą się warsztaty polowe. Miejsce szkolenia to gospodarstwo o powierzchni 200 ha w Piotrowicach Świdnickich.

Warsztaty są organizowane w ramach operacji do realizacji w Planie Operacyjnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2018-2019. Dotyczy Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i obszarach wiejskich (SIR) dla województwa dolnośląskiego.

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność nadesłania karty zgłoszenia, którą należy przesłać do 10.08.2018 r. na adres: malgorzata.kaczmarek@dodr.pl

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Osoby koordynujące:

Stanisław Leń, tel. 71 339 80 21 wew.180, kom. 607 404 245

Małgorzata Kaczmarek, tel. 71 339 80 21 wew. 216

Pobierz  Kartę zgłoszenia (DOC - 279 kB)