Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Aktualności, Zapowiedzi

Seminarium - Usługi opiekuńcze w gospodarstwie rolnym ‒ nowa forma przedsiębiorczości wiejskiej
Zmodyfikowano: 26.04.2018

 

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu zaprasza na seminarium „Usługi opiekuńcze w gospodarstwie rolnym ‒ nowa forma przedsiębiorczości wiejskiej”, które odbędzie się 20 kwietnia w sali konferencyjnej Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Świdnicy, przy ul. Wałbrzyskiej 25/27, w godzinach 10:00-14:30.

Rozwijanie usług opiekuńczych jest odpowiedzią na problemy starzejącego się społeczeństwa i pojawiających się grup społecznych potrzebujących wsparcia w postaci opieki. Wieloletnie doświadczenie z państw skandynawskich pokazuje, że pobyt osób potrzebujących (seniorzy, trudna młodzież, osoby walczące z uzależnieniami) w otoczeniu gospodarstwa rolnego, ma działanie terapeutyczne, opiekuńcze i integracyjne.

Celem organizacji spotkania jest wskazanie rolnikom i mieszkańcom obszarów wiejskich Dolnego Śląska nowego sposobu na różnicowanie działalności wiejskich gospodarstw rolnych i domowych, a tym samym – zwiększenie ich dochodów.

Dzięki udziałowi w seminarium dowiecie się Państwo o koncepcji funkcjonowania Sieci Gospodarstw Opiekuńczych, stworzonej przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie oraz w jakiej formie można prowadzić wiejskie usługi opiekuńcze i jak skorzystać z dofinansowania na ten cel.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Zapraszamy.

Pobierz  PROGRAM (PDF - 0.98 MB)

 

Zgłoszenia przyjmuje:

Agnieszka Kowalczuk-Misek, Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich

tel. 74 852 20 21 wew. 170, kom. 609 657 199,

email: agnieszka.kowalczuk@dodr.pl