Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Aktualności, Zapowiedzi

Marcowa narada doradców
Zmodyfikowano: 23.03.2021

O kampanii wnioskowej, szkoleniach, zasadach kontaktów wynikających z obostrzeń pandemicznych, czy Katalogu dobrych praktyk, z ofertą dolnośląskich gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, rozmawiali doradcy 4 marca, podczas narady online.

W połowie marca ruszyła kampania wnioskowa. Przypominamy, że w tym roku rolnicy nie dostaną już personalizowanego for­mularza wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej. Nie ma także możliwości składania oświadczeń potwierdzających brak zmian, a producenci, posia­dający mniej niż 10 ha gruntów or­nych, muszą podać dane dotyczące zasiewów.

Do 12 maja ARiMR będzie przyjmować wnioski o pomoc w ramach działania „Współpraca”, na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw. Natomiast do 29 maja młodzi rolnicy mogą aplikować o bezzwrotną premię w wysokości 150 tys. zł. Także do 29 maja potrwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na Restrukturyzację małych gospodarstw.

Doradcy pomagają rolnikom w wypełnianiu wniosków i zapraszają do kontaktu telefonicznego lub mailowego z Powiatowymi Zespołami Doradztwa Rolniczego w celu umówienia wizyty. Dokumenty można również zostawić w skrzynce podawczej, znajdującej się przy wejściu.

Przypominamy także, że od ubiegłego roku doradcy z PZDR w Bolesławcu pracują w biurze przy Alei Tysiąclecia 10 AB.

Ze względu na gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem, dla bezpieczeństwa naszych klientów i doradców, wszystkie szkolenia  organizowane przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego będą się odbywały on-line.

W tym roku wydamy Dolnośląski katalog dobrych praktyk – agroturystyka i zagrody edukacyjne. Katalog będzie zawierał opisy około 100 obiektów z Dolnego Śląska. Właściciele gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, którzy chcą, aby ich oferta znalazła się w katalogu, mogą się zgłaszać do 31 maja.

Na stronie internetowej www.dolnoslaskiebazarek.pl cały czas można umieszczać  bezpłatne ogłoszenia o sprzedaży i promocji  produktów oferowanych przez dolnośląskich producentów. Jak co miesiąc zapraszamy do Wrocławia, na kolejne edycje Dolnośląskiego Targu Rolnego – w soboty, 10 i 24 kwietnia.

Znany jest już termin tegorocznej XXV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych Książ 2021 „Pogórze Sudeckie – Zielony ład”, która została zaplanowana na 4 i 5 września.

Red

Galeria zdjęć