Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Produkcja zwierzęca - archiwum aktualności

Pobierz plikObraz skali niekonkurencyjności polskiego sektora wieprzowiny – w sytuacji zagrożenia epizootycznego afrykańskim pomorem świń, od strony Rosji i Białorusi – na podstawie treści i materiałów szkolenia doradców ODR-ów, z dnia 11 października 2013 roku, w PIWet w Puławach (pdf 64 kB)

Pobierz plikWybrane elementy zmian 2013 roku polskiego sektora jajczarskiego, na tle UE - stan po III kwartale, z elementami rozwoju sytuacji w IV kwartale (pdf 40 kB)

Pobierz plikPostęp w zakresie restrukturyzacji produkcji mleka, systemach utrzymania oraz żywienia i robotyzacji pozyskiwania surowca w oborach mlecznych. Wsparcie dokonującego się postępu – na bazie wybranych zagadnień szkolenia: Nowoczesne technologie w chowie bydła mlecznego – w dniach 17-19 września 2013, w Poznaniu (pdf 60 kB)

Pobierz plikBieżący stan rynku uprawnień do produkcji mleka w przedostatnim sezonie transferowym (pdf 61 kB)

Pobierz plikWybrane zagadnienia omówione w ramach seminarium Problemy gospodarstw mleczarskich związane z wynikami rozrodu i limitowaniem produkcji mleka oraz wybrane usługi OWUB – w dniu 19 marca 2013 roku, w DODR we Wrocławiu (pdf 43 kB)

Pobierz plikNa ile da się obniżyć żywieniowy koszt kilograma żywca wieprzowego?wybrane zagadnienia technologii żywienia – w oparciu o treści konferencji: Przez innowacyjność do sukcesu, z 23 stycznia 2013 w DODR we Wrocławiu (pdf 59 kB)

Pobierz plikBariery obecności polskich jałówek PHF-HO na rynku Swiatowym. Wybrane informacje z konferencji z 20 listopada 2012, w Pawłowicach k/Leszna: Od cielęcia do krowy – efektywny remont stada (pdf 56 kB)
Pobierz plikBieżący stan rynku uprawnień do produkcji mleka w przedostatnim sezonie transferowym (pdf 50 kB)

Pobierz plikBieżący stan rynku uprawnień do produkcji mleka w przedostatnim sezonie transferowym (pdf 50 kB)

Pobierz plikBieżący stan rynku uprawnień do produkcji mleka w przedostatnim sezonie transferowym (pdf 48 kB)

Pobierz plikWybrane elementy zmian polskiego sektora jaczarskiego, na tle UE - stan po I półroczu, z elementami rozwoju sytuacji w III kwartale (pdf 40 kB)

Pobierz plikBieżący stan rynku uprawnień do produkcji mleka w przedostatnim sezonie transferowym (pdf 48 kB)

Pobierz plikBieżący stan rynku uprawnień do produkcji mleka w przedostatnim sezonie transferowym (pdf 45 kB)

Pobierz plikWybrane elementy zmian polskiego sektora jajczarskiego, na tle UE - po zakończeniu okresu przejściowego, związanego z minimalnymi normami ochrony niosek i po całym 2012 roku (pdf 47 kB)

Pobierz plikWybrane elementy zmian polskiego sektora jajczarskiego, na tle UE - rok 2013 ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju sytuacji w II kwartale. (pdf 39 kB)

Pobierz plikInformacja o aktualnym stanie polskiego rynku kwot mlecznych w sezonie transferowym 2012/13. Ograniczona wielkość, wzrost i rozwój. Malejąca nierównowaga podaży i popytu. Utrzymujące się zróżnicowanie regionalne. Rosnące, ale stabilizujące się ceny uprawnień. (pdf 39 kB)

Pobierz plikSeminarium, z 18 maja 2012, z tematu: Czynniki wpływające na efektywność produkcji żywca wołowego w gospodarstwach mleczarskich Dolnego Śląska (pdf 60 kB)

 

Pobierz plikKorekcja racic bydła (pdf 110 kB)

Pobierz plikChów drobiu w gospodarstwach ekologicznych (pdf 80 kB)

Zmodyfikowano: 14.11.2017