Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Innowacje w praktyce – cykl warsztatów polowych: rzepak, soja, kukurydza

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zaprasza do wzięcia udziału w cyklu szkoleń połączonych z warsztatami pt. Innowacje w praktyce – cykl warsztatów polowych: rzepak, soja, kukurydza.

Celem operacji jest wspieranie innowacji w rolnictwie, produkcji żywności oraz ułatwienie transferu wiedzy i innowacji oraz współpraca pomiędzy rolnikami a organizacjami działającymi na rzecz rolnictwa.

Innowacje w praktyce – warsztaty polowe: rzepak

Termin realizacji: 22 sierpnia 2018 r.
Miejsce szkolenia: Piotrowice Świdnickie

Szkolenie połączone z warsztatami polowymi odbędzie się 22 sierpnia i dotyczyć będzie innowacyjnych technik stosowanych w siewie rzepaku: uprawa tradycjna, bezorkowa i w mulcz. Wykłady rzepakowe będą dotyczyły przygotowania gleby, nawożenia oraz chemicznej ochrony związanej ze stosowaniem środków ochrony roślin. Po zakończeniu części wykładowej odbędą się warsztaty polowe. Szkolenie odbędzie się w gospodarstwie o powierzchni 200 ha zlokalizowanym w Piotrowicach Świdnickich.

Pobierz program warsztatów (docx - 78kB)

Pobierz Kartę zgłoszenia (doc - 285 kB)

 

Innowacje w praktyce – warsztaty polowe: soja

Termin realizacji: 6 września 2018 r.
Miejsce szkolenia: SDOO Tarnów

6 września w SDOO Tarnów odbędzie się szkolenie dotyczące roślin wysokobiałkowych – w szczególności uprawy soi w aspekcie uwzględnienia wysokobiałkowych jako dopełnienia wymogu zazielenienia. Omówione zostaną tematy związane z nowościami odmianowymi, odmianami zalecanymi do uprawy w rejonie Dolnego Śląska, terminem zbioru, wykorzystaniem soi jako rośliny wysokobiałkowej do produkcji pasz. Po części wykładowej odbędą się warsztaty polowe podczas których zostanie zaprezentowany zbiór oraz określone zostaną parametry wilgotności i jakości ziarna.

Warsztaty organizowane są w ramach operacji do realizacji w Planie Operacyjnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2018 – 2019. Dotyczy Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i obszarach wiejskich (SIR) dla województwa dolnośląskiego.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. 

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Na każde szkolenie należy przesłać osobną kartę zgłoszenia uczestnictwa na adres: malgorzata.kaczmarek@dodr.pl

Pobierz kartę zgłoszenia (doc - 285 kB)

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.dodr.pl

Osoby koordynujące:
Stanisław Leń, tel. 71/339 80 21 wew.180, kom. 607 404 245
Małgorzata Kaczmarek, tel. 71/339 80 21 wew.216

Zmodyfikowano: 16.08.2018