Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Innowacje w praktyce – cykl warsztatów polowych: kukurydza

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zaprasza do wzięcia udziału w cyklu szkoleń połączonych z warsztatami pt. Innowacje w praktyce – cykl warsztatów polowych: rzepak, soja, kukurydza.

Celem operacji jest wspieranie innowacji w rolnictwie, produkcji żywności oraz ułatwienie transferu wiedzy i innowacji oraz współpraca pomiędzy rolnikami a organizacjami działającymi na rzecz rolnictwa.

Innowacje w praktyce – warsztaty polowe w uprawie kukurydzy

Termin realizacji: 5 październik 2018 r.

Miejsce szkolenia: Małopolska Hodowla Roślin – Zakład Kobierzyce

5 października odbędą się trzecie warsztaty polowe, które są zlokalizowane w Małopolskiej Hodowli Roślin oddział Kobierzyce. Szkolenie będzie dotyczyło nowoczesnych technologii uprawy kukurydzy ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych metod zbioru. Podczas części wykładowej zostaną poruszone tematy odmiany kukurydzy zalecanych do uprawy na Dolnym Śląsku, terminów agrotechnicznych zbioru na kiszonkę i ziarno, kukurydza jako komponentu do produkcji pasz. Po części wykładowej odbędą się warsztaty podczas których zaprezentowany zostanie zbiór różnych odmian kukurydzy, oznaczanie wysokości plonu oraz określenie parametrów wilgotności i jakości ziarna.

Warsztaty organizowane są w ramach operacji do realizacji w Planie Operacyjnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2018-2019. Dotyczy Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i obszarach wiejskich (SIR) dla województwa dolnośląskiego.

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność nadesłania karty zgłoszenia, którą należy przesłać do 28 września 2018 r. na adres: alicja.kubisz@dodr.pl

Pobierz Kartę zgłoszenia (doc - 326 kB)

Pobierz program (pdf - 229 kB)

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Zmodyfikowano: 10.10.2018