Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Nasz lider w gronie najlepszych

Kryształowa Dolnoślązaczka

 

16 listopada 2011 r. o godzinie 15.00 w siedzibie Zarządu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie podczas uroczystej gali nastąpiło rozstrzygnięcia XI finału Krajowego Konkursu Kryształowej Koniczyny. Informacja o przyznanych przez Kapitułę Konkursu miejscach trzymana do ostatniej chwili w tajemnicy, dała o sobie znać na scenie. Najwyższą lokatę w kraju zdobyła pani Krystyna Szarowska z Siedlec koło Lubina. Nagrodzona nie ukrywała zaskoczenia i jednocześnie radości podczas odbierania statuetki z rąk Jego Eminencji ks. Kardynała Józefa Glempa oraz najwyższej nagrody od fundatora pani Helen Nalson.

Laureatka konkursu w swoim wystąpieniu podkreśliła , iż pochodzi z gminy Lubin oraz podziękowała za rekomendacje i wsparcie:

- Jestem niezwykle szczęśliwa . Samo zakwalifikowanie się do finałowej szóstki było dla mnie dużym wyróżnieniem i zarazem zaskoczeniem. To, że wygrałam po prostu do mnie nie dociera - powiedziała nam zaraz po wręczeniu nagrody niezwykle wzruszona Krystyna Szarowska.

Na tę Kryształową Koniczynę pracowało wielu ludzi przez wiele lat, w tym mieszkańcy, pracownicy i nauczyciele, rodzice, władze samorządowe, posłowie i przyjaciele szkoły i to jest nasz wspólny sukces ! - dodała laureatka.
Ten wyjątkowy wieczór uświetniła obecność laureatów przedstawicieli Fundacji, Kancelarii Prezydenta, Episkopatu, Sejmu, Senatu, instytucji obsługujących rolnictwo, przedsiębiorców, samorządów powiatowych i gminnych, organizacji pozarządowych, nauczycieli, doradców rolniczych, wolontariuszy klubów 4H.

Jedenasta edycja Krajowego Konkursu im. Edwarda Piszka, Szczepana Pieniążka i Donalda Evans'a o nagrodę Kryształowej Koniczyny została zorganizowana przez Fundację Edukacyjną 4H w Polsce. Sponsorem konkursu był do 2004 roku Edward Piszek, obecnie po jego śmierci fundatorem nagród jest jego rodzina, którą reprezentuje jego córka Helen Nelson.
Ideą konkursu jest wyróżnienie i uhonorowanie osób, które swoją aktywną działalnością przyczyniły się do rozwoju i integracji lokalnego środowiska wiejskiego. 
Kapituła konkursu oceniała nowatorstwo pomysłów kandydatów, innowacyjność, efekty podjętych działań oraz obszar oddziaływania poza sferą działalności zawodowej. 
Po części oficjalnej zaprezentował się tenor Ivo Orłowski przy akompaniamencie fortepianowym Kristin .

Uroczystość zakończyło przyjęcie koktajlowe.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 04.07.2013