Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

IV Dolnośląskie Spotkania Klubów 4H (archiwum: 2016-12-20 15:39:25)

Warsztaty dydaktyczne dla liderów działających w klubach 4H w ramach Planu działania Sekretariatu Regionalnego KSOW
 
W sobotę 14 marca trzydziestu liderów wolontariuszy i innych osób zaangażowanych w działalność Klubów Edukacyjnych 4H spotkało się we Wrocławiu na warsztatach dydaktycznych. 
 
Podczas szkolenia, jego uczestnikom został zaprezentowany temat Funkcjonowanie zagród edukacyjnych, przedstawienie programów edukacyjnych w gospodarstwach rolnych na terenie Dolnego Śląska, przygotowany przez wojewódzkiego koordynatora rekomendującego gospodarstwa do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych Katarzynę Sikorę z DODR we Wrocławiu.
 
Następnie Barbara Maniak przeprowadziła wykład na temat Technik pamięciowych, czyli jak zapamiętywać 3 x szybciej. Uczestnicy seminarium otrzymali książki „Trening umysłu” – Agnieszki Umińskiej i gry logiczno-dydaktyczne, które rozwijają pamięć i koncentrację. Już w poniedziałek 16 marca,  na zajęciach klubowych dzieci wykorzystywały materiały dydaktyczne przekazane liderom, podczas klubowych zajęć. 
 
Kolejną częścią warsztatów były zajęcia z twórcą ludowym Krystyną Iwańską. Tematem zajęć było bibułkarstwo ‒ „Ocalić od zapomnienia ‒ warsztaty rękodzielnicze. Bibułkarstwo ‒ ginące rękodzieło”. Ich celem było przekazanie wiedzy, techniki oraz praktycznych niuansów rzemiosła ludowego stanowiącego dziedzictwo kulturowe wsi. Uczestnicy warsztatów uczyli się jak tworzyć palmy wielkanocne i bibułkowe kwiaty. 
 
Urszula Bartoszewicz DODR we Wrocławiu
 
Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 03.04.2015