Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Formy przedsiębiorczości na terenach wiejskich - wyjazd studyjny

 

W czwartek 10 maja z Ząbkowic Śląskich wyruszyła pięćdziesięcioosobowa wycieczka. Jej celem była wymiana doświadczeń między rolnikami prowadzącymi działalność pozarolniczą na wsi.
Rolnicy odwiedzili m.in. Jana i Genowefę Golinowskich z Nadolic Wielkich, którzy prowadzą gospodarstwo rolne i skansen dawnej wsi polskiej. Gospodarze zgromadzili około 6 tysięcy eksponatów, a wśród nich dawne maszyny i sprzęty rolnicze, stare meble, obrazy, ubrania, rzeźby, naczynia i wiele innych nie używanych już sprzętów.
Z Nadolic uczestnicy wycieczki udali się do Sielskiej Zagrody, która znajduje się na trasie Wilczyce – Kiełczówek. To gospodarstwo agroturystyczne nad stawami rybnymi z placem zabaw, miejscem do grillowania, kawiarnią i barem, a także małym zoo, w którym znajdują się pawie, perliczki, gęsi i kaczki różnych ras.
W gospodarstwie zielarskim rodziny Szenajchów w Kiełczowie rolnicy wysłuchali gospodyni, Małgorzaty Mazur, która opowiadała o ekologicznej uprawie ziół. Zioła z Dobrej Widawy zostały wpisane do katalogu produktów regionalnych i tradycyjnych.
Głównym organizatorem wyjazdu był Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, a współorganizatorem - biuro terenowe Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Ząbkowicach Śl. Sponsorzy to Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl.

Teresa Babik DODR we Wrocławiu

 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 12.06.2015