Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Dolnośląski Dzień Pszczelarza
Zmodyfikowano: 25.10.2019

Już po raz ósmy na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Dzień Pszczelarza. W niedzielę 13 października goście imprezy mogli wybierać spośród wielu różnych gatunków miodów. Były i popularne, i rzadziej spotykane miodowe smaki.

Obok gryczanej czy lipowej klasyki, pojawiły się miody mniszkowe, faceliowe, malinowe, a także z dodatkami owocowymi. Na każdym ze stoisk można było miodów próbować, a pszczelarze wyczerpująco odpowiadali na pytania o właściwości i zastosowanie poszczególnych gatunków. W kiermaszu udział wzięły także firmy oferujące sprzęt pszczelarski.

Przez cały dzień pszczelarze dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie prowadzenia pasieki, zwyczajów pszczół, rodzaju i produkcji miodu, walki z chorobami pszczół i ich ochrony, naturalnych metod produkcji i ekologicznych norm. Nie zabrakło także technologicznych porad wystawców i wymiany informacji branżowych dotyczących sposobu montażu uli, wyposażenia i doboru sprzętu pszczelarskiego.

VIII Dolnośląski Dzień Pszczelarza był też okazją do podsumowania konkursu na wzorową pasiekę 2019. Pierwsze miejsce przyznano pasiece Zenona Burzyńskiego ze Złotego Stoku, Koło Pszczelarzy w Kamieńcu Ząbkowickim, dwa drugie miejsca zdobyli Teresa i Ludwik Jaworscy z Ołdrzychowic Kłodzkich, z Powiatowego Zrzeszenia Pszczelarzy Ziemi Kłodzkiej i Piotr Danik z miejscowości Ożary, z Koła Pszczelarzy w Kamieńcu Ząbkowickim. Trzecie miejsce przypadło Marianowi Józefowskiemu z Twardogóry, z Powiatowego Zrzeszenia Pszczelarzy w Oleśnicy.

Małgorzata Kaczmarek DODR

Galeria zdjęć