Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Polska Kukurydza w Labiryncie
Zmodyfikowano: 11.09.2018

Za nami kolejna edycja Święta Kukurydzy w Kobierzycach. Czwartego września na polach Małopolskiej Hodowli Roślin sp. z o.o. został uroczyście otwarty Labirynt Kukurydziany - kilkanaście kręgów zasianych na obszarze ok. 1,5 ha, wśród których można spacerować bez końca. W spotkaniu na kukurydzianym polu uczestniczyło ponad 300 osób, w większości rolników i osób z branży rolniczej. Oprócz zabawy, jaką zaproponowali organizatorzy, w tym obserwowania labiryntu z lotu ptaka (czyli z kilkunastometrowego wysięgnika), występów zespołów muzycznych i tematycznych konkursów z przymrużeniem oka, wiele czasu poświęcono również na propagowanie nowych odmian i technologii w uprawie kukurydzy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja nowych odmian prezentowana przez hodowców ‒ Małopolską Hodowlę Roślin sp. z o.o., Agroseed, sp. z o.o., Hodowlę Roślin Smolice sp. z o.o. Wiedzę na temat nowych technologii uprawy i środków do produkcji przekazywali obecni na imprezie przedstawiciele firm nawozowych i producentów środków ochrony roślin.

W ramach promocji DODR przygotował kolekcję produktów kukurydzianych – oprócz popularnych chrupek i popcornu były produkty rzadko używane w kuchni ‒ olej, makaron czy chleb kukurydziany a także kukurydziana nowość – produkty z niebieskiej kukurydzy.

Labirynt jest stale otwarty dla zwiedzających, ale trzeba się spieszyć. Można go zwiedzać jeszcze tylko przez kilka tygodni ‒ do końca kukurydzianych żniw. A ze względu na panującą suszę i przyspieszoną wegetację kukurydza może nie doczekać na polu do końca września.

Grażyna Norbert DODR we Wrocławiu

Galeria zdjęć