Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Szkolenie dla doradców rolnośrodowiskowych
Zmodyfikowano: 06.04.2018

W dniu 22 marca, w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbyło się szkolenie dla doradców rolnośrodowiskowych na temat Zmian przepisów w Działaniach rolno-środowiskowo-klimatycznych i ekologicznych. Zasady przyznawania płatności, najczęściej popełniane błędy na etapie składania wniosków.

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele Centrum Doradztwa Rolniczego Odział w Radomiu dr inż. Anna Litwinow, Tomasz Stachowicz i Marek Krysztoforski, którzy przedstawili tematy związane ze zmianami w działaniach i aplikację planu na 2018 rok, a także nowe wymogi dla rolników – Program działań mający na celu ograniczenie odpływu azotu ze źródeł rolniczych.

Paweł Hawrylewicz z Dolnośląskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedstawiał najczęściej popełniane błędy na etapie składania wniosków.

W kampanii 2018 roku zostały wprowadzone zmiany, wynikające z dotychczasowych doświadczeń rolników i doradców z wdrażania działań.

Główne zmiany są korzystne dla beneficjentów oraz znacznie ułatwią realizację działań.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem zobowiązania w działaniu rolno-środowiskowo-klimatycznym i w rolnictwie ekologicznym zapraszamy Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego do doradców rolnośrodowiskowych.

Urszula Kozaczuk DODR

Galeria zdjęć