Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Konferencja - Rozród bydła oraz praktyczne rozwiązania w budynkach inwentarskich dla bydła mięsnego
Zmodyfikowano: 19.02.2018

 

Rozród bydła oraz praktyczne rozwiązania w budynkach inwentarskich dla bydła mięsnego to temat konferencji zorganizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w czwartek 15 lutego w Świdnicy. W spotkaniu wzięło udział ponad sto osób ‒ hodowcy bydła mięsnego i mlecznego, doradcy i lekarze weterynarii.

Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne. Część pierwszą "Co o rozrodzie bydła mięsnego powinien wiedzieć hodowca” poprowadził dr Grzegorz Dejneka z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Przedstawił cały rok w kontekście rozrodu bydła. Mówił także o tym, na co musi zwrócić uwagę hodowca, żeby co roku rodziło się nowe cielę, jak dobrać odpowiednią rasę do rozrodu, jak postępować w czasie porodu i kiedy należy pomóc w czasie akcji porodowej.

Część drugą – Praktyczne rozwiązania w budynkach inwentarskich dla bydła mięsnego przedstawił hodowca zarodowego bydła mięsnego z województwa śląskiego Jacek Klimza. Na podstawie swojego gospodarstwa przedstawił dwie obory dla bydła mięsnego, pokazał też rozwiązania ułatwiające pracę hodowcy. Przyznał, że w kolejnej oborze wybudowałby szerszy korytarz paszowy. Hodowcy zadawali dużo pytań związanych z hodowlą i wyposażeniem.

Pomiędzy dwoma panelami wystąpili przedstawiciele firmy DRG-Agro Group Tuszyn ,,Wyposażenie obiektów inwentarskich do hodowli zwierząt”, którzy pokazali podstawowe wyposażenie budynku, BGŻ BNP Paribas z ofertą kredytową oraz Provimi – Opas bydła najnowsze osiągnięcia.

Sponsorami szkolenia byli: DIR, DRG-Agro Group Tuszyn, BGŻ BNP Paribas i Provimi.

Jan Burblis DODR

Galeria zdjęć