Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Konkurs - Najlepsze gospodarstwo ekologiczne na Dolnym Śląsku w 2017 roku
Zmodyfikowano: 18.09.2017

Barbara i Kazimierz Jochymkowie z Bukówki i Roman Choma z Rybnicy to właściciele najlepszych gospodarstw ekologicznych na Dolnym Śląsku w 2017 roku. Konkurs jest przeprowadzany na terenie całego kraju w dwóch etapach ‒ wojewódzkim i krajowym. Jego celem jest promowanie rolnictwa ekologicznego w Polsce poprzez pokazywanie przykładu tych najlepszych.

W zgłoszonych do konkursu gospodarstwach oceniano między innymi asortyment i wielkość produkcji, jej jakość, formy promocji, bioróżnorodność w gospodarstwach, wykorzystanie starych i lokalnych odmian i ras w produkcji, wpływ sposobu gospodarowania i prowadzenia gospodarstwa na środowisko, jak również działalność edukacyjną gospodarstwa.

Pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii „ekologia ‒ środowisko” w województwie dolnośląskim zdobyło gospodarstwo Barbary i Kazimierza Jochymków Eko Bajka z Bukówki koło Kamiennej Góry, natomiast zwycięzcą w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe” zostało gospodarstwo Romana Chomy z Rybnicy koło Jeleniej Góry. Zwycięzcy wojewódzkiego konkursu w obydwu kategoriach, zostali zgłoszeni do konkursu krajowego.

Uroczyste podsumowanie wyników ogólnopolskiego konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w 2017 roku odbędzie się podczas konferencji zorganizowanej na międzynarodowych targach żywności ekologicznej i naturalnej Natura Food w Łodzi w dniach 12-13 października. Jest to X jubileuszowa edycja tego wydarzenia.

Szczegółowe opisy zwycięskich gospodarstw zostaną opublikowane w październikowym wydaniu miesięcznika TDRR. 

Gratulujemy laureatom.

Urszula Bogusiewicz DODR