Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Szkolenie - Uprawa rzepaku ozimego w warunkach Dolnego Śląska
Zmodyfikowano: 13.03.2017

Szkolenie Uprawa rzepaku ozimego w warunkach Dolnego Śląska, które odbyło się w piątek 3 marca w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego, we Wrocławiu, to pierwsze z cyklu dwóch szkoleń związanych z demonstracjami odmian rzepaku ozimego firmy RAPOOL.

Marcowe szkolenie od lat traktowane jest jako teoretyczny wstęp do majowych warsztatów polowych na poletkach zlokalizowanych w gospodarstwie Małopolskiej Hodowli Roślin sp. z o.o. Oddział w Kobierzycach. W tym sezonie w ramach demonstracji zasiano 6 odmian:  Mercedes, Popular, Atora, Mentor, Marathon i DMH 303. Większość z nich po raz kolejny pojawia się w kolekcji, co daje możliwość ich pełniejszej obserwacji w różnych warunkach pogodowych.

W trakcie szkolenia słuchacze zapoznali się z technologią stosowaną na poletkach i obejrzeli zdjęcia przedstawiające aktualny stan plantacji. Ponadto rolnicy wysłuchali prelekcji na temat stanu przezimowania rzepaku w naszym rejonie, rozwiazywania wiosennych problemów agrotechnicznych, właściwego doboru odmian oraz prawidłowej, wiosennej ochrony i nawożenia rzepaku ozimego. Wykłady prowadzone były przez przedstawicieli firm RAPOOL, BASF i ADOB, których technologie nawożenia i ochrony stosowane są na poletkach.

Drugie z cyklu spotkań odbędzie się tradycyjnie pod koniec maja. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Kobierzyc.

Grażyna Norbert DODR

Galeria zdjęć