Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

X Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego
Zmodyfikowano: 13.10.2016

W pierwszych dniach październiku, jak co roku, na Zamku Grodziec odbyło się Święto Wina i Miodu Pitnego. Była to już dziesiąta edycja tej imprezy. W czasie dwudniowego święta, na dziedzińcu oraz w salach zamkowych prezentowali się producenci miodów, win oraz rękodzielnicy, których wyroby cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzały występy na scenie – pokazy tańców dawnych, zaprezentował zespół taneczny Diabaz z Drawska Pomorskiego oraz zespoły folklorystyczne ‒ Łobuziaki z Łobza z Pomorza, Macierzanka z Wojciechowa, Polanki z Nowej Wsi Grodziskiej, Macierzanki z Twardocic, Jarzębina ze Skorzynic, Michalinki z Konradówki- Piotrowice, walki rycerskie i wiele, wiele innych.

Pierwszego dnia prezentowały się zespoły ludowe, KGW, które startowały również w konkursie na najlepszą potrawę i wyrób z winem i miodem.

Nagrodami Dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego zostały wyróżnione Jarzębiny ze Skorzynic powiat lwówecki za żeberka na miodzie, KGW z Wojcieszyna z Gminy Pielgrzymka za naleśniki z musem jabłkowo-miodowym.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
we Wrocławiu, gdzie doradcy w ciągu dwóch dni udzielali porad rolnikom, którzy otrzymywali także wydawnictwa o tematyce rolniczej i wiejskiego gospodarstwa domowego.

Grażyna Konarska DODR, PZDR Złotoryja