Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Natura Food
Zmodyfikowano: 12.10.2016

W dniach 7-9 października doradcy oraz laureaci wojewódzkiego etapu konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne na Dolnym Śląsku w 2016 roku uczestniczyli w IX Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Naturalnej Natura Food.

Targi były poprzedzone konferencją „Nauka dla praktyki – innowacyjne rozwiązania w ekologicznej produkcji rolnej”, podczas której uczestnicy wysłuchali szeregu wykładów dotyczących ekologicznej uprawy roślin, wdrażania innowacji w gospodarstwach, czy dobrych praktyk w zakresie rolnictwa ekologicznego.

Na Targach, jak co roku prezentowały się firmy związane z bioproduktami wytwarzanymi przez polskich i zagranicznych producentów i przetwórców. Na miejscu uczestnicy mieli możliwość uzyskania ciekawych informacji m. in. na stoisku MRiRW, a także nawiązania relacji biznesowych.

W piątek ogłoszono wyniki i zwycięzców w Ogólnopolskim Etapie Konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2016 roku w dwóch kategoriach: ekologia – środowisko i ekologiczne gospodarstwo towarowe. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wszyscy laureaci wojewódzkich edycji konkursu otrzymali dyplomy i statuetki Ministra Rolnictwa oraz statuetki Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Dominika Jankowska DODR

Galeria zdjęć