Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

AGROSHOW Bednary 2016
Zmodyfikowano: 03.10.2016

W sobotę 24 września, grupa 45 rolników z powiatu kłodzkiego, ząbkowickiego i wrocławskiego uczestniczyła w szkoleniu wyjazdowym na Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro Show Bednary. Na wystawę pojechali także rolnicy z gminy Chojnów oraz powiatu wałbrzyskiego.

Na wystawie zaprezentowało się około 800 wystawców z 20 krajów. Prezentowane były nowoczesne agregaty uprawowe, siewniki zbożowe, opryskiwacze oraz ciągniki, ładowacze i kombajny. Wśród wystawców po raz kolejny w targach wzięła udział firma Ferumm z Chojnowa, produkująca silosy zbożowe.

Agro Show to nie tylko maszyny. To również kompleksowa wystawa, podczas której swoją ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu rolnicy na Agro Show mieli możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Mogli też spotkać się z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą.

Na Wystawie było dużo atrakcji dla przybywających na nią rolników, między innymi pokazy maszyn w nowej formule. Obok tradycyjnych pokazów ładowarek i opryskiwaczy na ringu odbyły się pokazy pługów. Pługi można było obejrzeć także na polach pokazowych. Nie zabrakło prezentacji ciągników na pasie głównym, Strefy Juniora, czyli placu zabaw dla dzieci i wioski bezpieczeństwa. Dla najmłodszych uczestników wyjazdu największą atrakcją było stoisko oferujące wiernie odtworzone modele maszyn rolniczych.

W trakcie AGRO SHOW rolnicy mogli także wziąć udział w seminarium na temat PROW 2014-2020 ‒ Modernizacja Gospodarstw Rolnych, prowadzonego przez pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Elżbieta Ulatowska DODR, PZDR Kłodzko
Tadeusz Orlański DODR, PZDR Chojnów
Romuald Szałata DODR, PZDR Wałbrzych
 

Galeria zdjęć