Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Dolnośląskie Święto Owoców i Warzyw Dary Jesieni
Zmodyfikowano: 27.09.2016

W pierwszą jesienną niedzielę, 25 września, w DODR odbyło się Dolnośląskie Święto Owoców i Warzyw Dary Jesieni. Mieszkańcy Wrocławia i okolic mieli możliwość spróbować i kupić warzywa, owoce i przetwory z szerokiej oferty zaprezentowanej na licznych stoiskach.

Produkty wystawiali sadownicy, którzy oprócz świeżych owoców oferowali naturalne soki, przetwórcy owoców polecający konfitury i dżemy oraz producenci przetworów z warzyw. Nie zabrakło też miodów i aromatycznych ziół. Na kilku stoiskach można było kupić ciasta z owocami oraz spróbować cydru i lokalnych win.

Bogatą ofertę handlową uzupełniały prelekcje popularnonaukowe i występy muzyczne. Można było posłuchać o prozdrowotnych właściwościach owoców oraz o gatunkach nowych, ciekawych, mało znanych.

Pracownicy Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Zybiszowie udzielali porad dotyczących sadownictwa i ogrodnictwa, a także prezentowali bogatą kolekcję warzyw i owoców, w tym głównie stare odmiany jabłek i gruszek. Ze swoją ofertą wystawiły się ARR, ARiMR oraz Bank BGŻ Paribas. Uczestnikom imprezy towarzyszyły występy zespołów ludowych Listek Koniczyny, Jarzębina oraz Jordanki. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, którzy m.in. uczestniczyli w konkursie rozpoznawania różnych gatunków warzyw.

Grażyna Norbert DODR