Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Nowoczesne technologie uprawy zbóż z uwzględnieniem integrowanej ochrony roślin - szkolenie
Zmodyfikowano: 29.02.2016

 

Sześćdziesięciu rolników z Dolnego Śląska wzięło udział w szkoleniu Nowoczesne technologie uprawy zbóż z uwzględnieniem integrowanej ochrony roślin. Seminarium zorganizowane przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu odbyło się we wtorek 23 lutego.

Podczas spotkania rolnicy dowiedzieli się m. in. w jaki sposób prowadzić obserwacje własnych pól, jak monitorować występowanie organizmów szkodliwych, z uwzględnieniem progów ekonomicznej szkodliwości oraz kiedy należy zastosować środki ochrony roślin.

Wykład dotyczący zachwaszczenia został wygłoszony przez prof. dr hab. Krzysztofa Domaradzkiego z Zakładu Herbologii i Technik Uprawy Roli we Wrocławiu IUNG-PIB, natomiast zagrożenia ze strony chorób grzybowych w uprawie zbóż omówił dr Wojciech Pusz z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Podczas szkolenia wystąpiły także Bernadeta Kucharska z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu oraz Monika Kawczyńska z Agencji Nasiennej. Do udziału w szkoleniu również zostali zaproszeni przedstawiciele firm zajmujących się pracą na rzecz rolnictwa ‒ BASF Polska oraz K+S Polska.


Małgorzata Stempniak DODR we Wrocławiu
 

Galeria zdjęć