Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Święto Ziemniaka w gminie Przemków
Zmodyfikowano: 30.10.2015
Święto Ziemniaka w gminie Przemków to stały, październikowy punkt kalendarza lokalnych imprez. W tym roku impreza odbyła się 16 października we wsi Krępa.

Wśród wielu atrakcji dla uczestników, nie zabrakło oferty edukacyjnej, mającej na celu podniesienie poziomu wiedzy rolniczej. Przeprowadzono szkolenie z zakresu Nowych technologii uprawy ziemniaka oraz pokaz przygotowywania popularnych potraw z ziemniaków. Jednak głównym i najbardziej oczekiwanym momentem spotkania był konkurs powiatowy na Najlepszą potrawę z ziemniaka.

Konkursowe potrawy przygotowało dziesięć gospodyń z terenu powiatu polkowickiego. Komisja konkursowa oceniała walory smakowe potraw, estetykę podania i oryginalność. Zwyciężczynią konkursu została Bogusława Bajowska z Przemkowa, drugie miejsce zdobyła Bogumiła Bednarz z Ostaszowa, natomiast trzecie miejsce przypadło Genowefie Kornatce, również z Ostaszowa.

Wystawa prac rękodzielniczych twórców lokalnych wzbudziła duże zainteresowanie gości.

Były i konkursy zręcznościowe z ziemniakiem w roli głównej. Rolnicy mogli skorzystać także z fachowego doradztwa pracowników PZD Polkowice oraz z materiałów dydaktycznych, broszur i ulotek

Impreza zakończyła się zabawą taneczną przy akompaniamencie zespołu muzycznego BoJan. Organizatorem Święta Ziemniaka jest DODR we Wrocławiu, PZD Polkowice.

Wanda Żuchowska DODR we Wrocławiu PZD Polkowice

Galeria zdjęć