Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Festyn Dolnośląska Wieś Zaprasza 2015
Zmodyfikowano: 06.07.2015

Sześćdziesięciu wystawców i około tysiąca Wrocławian odwiedziło w niedzielę 24 maja Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Plenerowy Festyn Dolnośląska Wieś Zaprasza został zorganizowany już po raz trzeci.

Celem imprezy była promocja rozwoju obszarów wiejskich i regionu Dolnego Śląska. W programie znalazła się prezentacja dolnośląskiej oferty turystyki wiejskiej (gospodarstwa agroturystyczne, edukacyjne i ekologiczne), dziedzictwa kulinarnego (tradycyjne produkty regionalne) oraz kulturowego (występy ludowych zespołów artystycznych).

Impreza została zrealizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2015 dla województwa dolnośląskiego.

Na stoisku degustacyjnym można było próbować smakołyków dolnośląskich producentów, wpisanych na listę produktów tradycyjnych i regionalnych lub laureatów wojewódzkiego konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Produkty te można było również kupować na stoiskach wystawców.

Na estradzie wystąpiły ludowe zespoły artystyczne działające przy gminnych ośrodkach kultury ‒ Radośni z Wróblowic w gminie Miękinia, Mysłowianki z Mysłowa w gminie Bolków, Strupinianie ze Strupiny w gminie Prusice, Mokosza z Kątów Wrocławskich, Sycowiacy z Sycowa oraz Macieje z Ostroszowic w gminie Dzierżoniów. Występy oraz wywiady z wystawcami można było oglądać także na telebimie. Dziennikarze Radia Wrocław prowadzili transmisję  z imprezy na żywo.

 

Zobacz film z imprezy

 

Ryszard Targosz, DODR we Wrocławiu

 

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i budżetu państwa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi