Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Wojewódzkie seminarium Budowa sieciowego produktu turystyki wiejskiej- relacja
Zmodyfikowano: 06.05.2015

W seminarium Budowa sieciowego produktu turystyki wiejskiej wzięło udział około trzydziestu osób – właścicieli gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, sołtysów i mieszkańców dolnośląskich wsi zainteresowanych tą tematyką.

Spotkanie w poniedziałek 20 kwietnia zostało zorganizowane w celu wymiany doświadczeń w zakresie budowy sieciowego produktu turystyki wiejskiej. Jego uczestnicy odwiedzili dwie dolnośląskie wioski tematyczne – Morzęcin Mały, czyli Wioskę Smaku ze Szpinaku i Kuźniczysko – Wioskę Ognia i Wody.

Były to spotkania z przedstawicielami wsi, którym towarzyszyły prezentacje, pogadanki, rozmowy na temat zajęć prowadzonych w wioskach, materiałów promocyjnych i zakresu ich ofert. Uczestnicy seminarium mogli zobaczyć jak budować ofertę turystyczną w oparciu o lokalne zasoby i potencjał mieszkańców wsi.

W Morzęcinie Małym odbyły się wykłady „Produkt turystyczny ‒ uczymy się zarabiać razem” oraz „Marketing i promocja turystycznych produktów sieciowych”, które poprowadził Wojciech Fedyk z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zadaniem wykładów połączone z ćwiczeniami było poszerzenie wiedzy na temat sieciowego produktu turystycznego oraz doskonalenie umiejętności współpracy w zakresie promowania turystyki wiejskiej i podnoszenia jakości świadczonych usług. W trakcie seminarium uczestnicy dyskutowali o własnych doświadczeniach i pomysłach. Mogli także skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertem w dziedzinie wiosek tematycznych – Krzysztofem Szustką.

Seminarium zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, w ramach Planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Katarzyna Sikora DODR we Wrocławiu

 

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i budżetu państwa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Galeria zdjęć