Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Świąteczny blask w Pławnej
Zmodyfikowano: 15.07.2013

Uroczysta gala podsumowująca jubileuszową, dziesiątą edycję konkursu „Na Najładniej Oświetloną Posesję Bożonarodzeniową” odbyła się w środę 4 stycznia, w świetlicy wiejskiej w Pławnej. Organizatorami konkursu, pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, byli Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin oraz Sołtys wsi Pławna.
Już od 10 lat w okresie świąteczno-noworocznym oryginalne iluminacje świetlne, którymi mieszkańcy wsi Pławna ozdabiają swoje posesje, bloki i mieszkania przyciągają oglądających. Wyjątkowa inicjatywa mieszkańców sołectwa Pławna budzi uznanie wśród mieszkańców powiatu strzelińskiego i Dolnego Śląska.
Wieczorem 4 stycznia Pławna po raz kolejny rozbłysła świątecznym blaskiem. Kompozycje świetlne przyciągały wzrok zaproszonych na galę gości. W uroczystości uczestniczyli patroni i sponsorzy, sołtysi okolicznych wsi oraz mieszkańcy sołectwa Pławna. Uroczystą galę otworzyła Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk. Później wystąpiły artystyczno-sportowe zespoły młodzieży z powiatu strzelińskiego. Uroczystość zakończyło ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom. Nagrody przyznano w trzech kategoriach ˗ wolnostojące, wspólnoty i mieszkania.
W kategorii „wolnostojące” I miejsce zdobyli ex aequo Helena i Jan Maślach, Agnieszka i Ireneusz Nikoda oraz Aneta i Maciej Karpińscy. W kategorii „wspólnoty” pierwsze miejsce zajęli mieszkańcy bloku nr 36, czyli Stanisława i Henryk Góralowie, Krystyna i Stanisław Soczomscy, Helena i Ryszard Piskorz, Zdzisława i Mieczysław Grabkowscy oraz Stanisława Kazimierczak. W kategorii „mieszkania” zwyciężyli Danuta i Waldemar Ratajowie. Kolejne miejsca w poszczególnych kategoriach również zostały nagrodzone. Komisja przyznała także nagrody specjalne dla Wandy i Czesława Molki oraz Doroty i Marka Kazimierczaków.

Weronika Przytocka PZD Strzelin

Galeria zdjęć