Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Targi BioFach 2012
Zmodyfikowano: 15.07.2013

W dniach 15-18 lutego 2012 roku w Norymberdze w Niemczech odbyły się Międzynarodowe Targi Certyfikowanych Produktów Ekologicznych BioFach 2012. Tegoroczne targi odwiedziła grupa rolników oraz doradców z Dolnego Śląska uczestnicząca w wyjazdach studyjnych organizowanych przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu oraz Stowarzyszenie „Pogranicze” w ramach projektu „Działać ekologicznie".
Tegoroczna impreza targowa, odbywająca się już po raz 23, zgromadziła prawie 2 500 wystawców z różnych zakątków świata. Odwiedziło ją ponad 40 000 gości ze 130 państw. W centrum zainteresowania były Indie, występujące w tej edycji targów jako Kraj Roku. Targi Biofach objęte patronatem Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego IFOAM gwarantują przestrzeganie surowych kryteriów przyjęcia wystawcy i zapewniają wysoką jakość prezentowanych produktów.
Targi certyfikowanych produktów ekologicznych to również miejsce spotkania i wymiany doświadczeń rolników ekologicznych, przetwórców i handlowców z całego świata. To także okazja do skosztowania eko-produktów, często egzotycznych i niespotykanych w naszym kraju, gdyż swoją ekologiczną ofertę prezentują przedstawiciele niemal całego świata. Prezentowana jest tutaj żywność ekologiczna, kosmetyki, odzież a nawet zabawki.
Dorobek polskiego rolnictwa ekologicznego, poza stoiskiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prezentowało ponad 40 wystawców z 8 województw. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli województwa dolnośląskiego. Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego bogatą ofertę certyfikowanych produktów ekologicznych przedstawiły firmy ˗ Austropol z Międzylesia, Runoland z Góry, Eko-Ar z Jarkowa k. Lewina Kłodzkiego oraz Bionica ze Złotoryi. W ofercie firmy Austropol znalazły się ziarna zbóż, gryka, kasza gryczana, mąka, pestki dyni oraz olej tłoczony z pestek dyni. Firma Runoland zaprezentowała gamę przetworzonych produktów runa leśnego oraz suszone grzyby, Eko-Ar różnorodne produkty z aronii, a Bionica konfekcjonowane produkty spożywcze, głównie suszone owoce. Na stoisku zaprezentowane zostały również certyfikowane sery kozie z ekologicznego gospodarstwa „Kozia Zagroda” Bożeny i Daniela Sokołowskich z Łomnicy k. Jeleniej Góry oraz wyroby filcowe wykonane w gospodarstwie „Kowalowe Skały” Agaty Kowal-Ruschil z Wrzeszczyna koło Jeleniej Góry.

Urszula Bogusiewicz, Aneta Gazda DODR we Wrocławiu

Galeria zdjęć