Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Konkurs na ekologiczną ozdobę choinkową
Zmodyfikowano: 09.07.2013

Prawdziwkowe bombki, szyszkowe ludki, konopne anioły, pachnące łańcuchy oraz makaronowe świecidełka, tak w tym roku prezentowała się choinka ubrana w ozdoby wykonane przez dzieci i młodzież z obszarów wiejskich. Wyniki konkursu na Ekologiczną ozdobę choinkową zostały ogłoszone w sobotę, 17 grudnia podczas Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wigilijnych w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu.
Po raz kolejny dolnośląskie Kluby Edukacyjne 4H uczestniczyły w wojewódzkim konkursie na oryginalną „Ekologiczną ozdobę choinkową”. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych, rozszerzenie i pobudzenie zainteresowań twórczością artystyczną oraz prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich. Do konkursu przystąpiło 19 klubów 4H z Dolnego Śląska.
Komisja pod przewodnictwem kustosza z Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu Hanny Nasz oceniła pomysłowość, dekoracyjność i estetykę wykonania prac, a przede wszystkim zastosowanie materiałów ekologicznych.
Oryginalnych ozdób choinkowych było tak dużo, że komisja postanowiła przyznać trzy pierwsze miejsca:
I miejsce - Klub Edukacyjny 4H Talenciaki z Siedlec, gmina Lubin
I miejsce - Klub Edukacyjny 4H Jodełki z Pobiednej, gmina Lubań
I miejsce - Klub Edukacyjny 4H Wesołe Skrzaty z Warty Bolesławieckiej
II miejsce - Klub Edukacyjny 4H Kolumbowie z Okmian, gmina Chojnów
III miejsce - Klub Edukacyjny 4H Słoneczniki z Miłkowa, gmina Podgórzyn
Pozostałe kluby uczestniczące w konkursie zostały wyróżnione i otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a liderzy prowadzący otrzymali od przedstawiciela UMWD Monografię Dolnego Śląska.

 

Ewa Wróbel DODR we Wrocławiu

Galeria zdjęć