Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Jaworscy rolnicy na Targach Agritechnika
Zmodyfikowano: 09.07.2013

Czterdziestu ośmiu jaworskich rolników pojechało na wystawę Agritechnika do Hanoweru. Wyjazd 17 i 18 listopada został zorganizowany przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Powiatowy Zespół Doradców w Jaworze.
Agritechnika jest organizowaną co dwa lata, wystawą techniki rolniczej, na której prezentowane są innowacje i gdzie dyskutuje się o projektach przyszłości.
Historia tej wystawy sięga 1985 roku, a jej organizatorem jest Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG). Producenci sprzętu dla rolnictwa prezentują tutaj swoje nowości przeznaczone na światowe rynki. Międzynarodowa komisja ocenia je, a najlepszych wyróżnia złotymi lub srebrnymi medalami. Wystawa Agritechnica zajmuje teren o powierzchni ponad 30 ha, całość znajduje się w 27 połączonych ze sobą halach, podzielonych na sektory.
Każdy zwiedzający mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. 2500 wystawców z 54 krajów całego świata, w tym 46 firm z Polski, prezentowało urządzenia do uprawy roli, ochrony i pielęgnacji roślin, elektronikę, usługi serwisowe, części zamienne i osprzęt, były też stoiska poświęcone bioenergii, technice komunalnej i leśnej, ekologicznej uprawie roli, materiałowi siewnemu i biotechnika oraz odnawialne źródła energii.

 

Wiesław Gołuch DODR we Wrocławiu

Galeria zdjęć