Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Dobków - Piękna Wieś Dolnośląska 2011
Zmodyfikowano: 09.07.2013

Dobków zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” i jako laureat zorganizował spotkanie podsumowujące, na które przyjechali przedstawiciele niemal wszystkich wsi zgłoszonych do konkursu. Uroczyste podsumowanie rozpoczęła Msza Święta w kościele św. Idziego w Dobkowie. Z powodu deszczu uczestnicy imprezy zrezygnowali ze wspólnego spaceru przez najpiękniejszą wieś. Przeszli natomiast do namiotu, w którym, tuż przy wejściu, pracownicy DODR we Wrocławiu zapraszali do stoiska promocyjnego Ośrodka, gdzie można było porozmawiać z doradcami oraz zaopatrzyć się w ulotki i broszury o różnym zakresie tematycznym. Największym powodzeniem cieszyły się broszury z przepisami kulinarnymi.
Po poczęstunku, składającym się z ciast upieczonych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, rozpoczęło się oficjalne podsumowanie tegorocznej edycji konkursu. Gości witali Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz, Dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Rolnictwa UMWD Bogusław Wijatyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa Józef Kołcz. Laureatom konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2011” przyznano nagrody w kategoriach: „Najpiękniejsza Zagroda”, „Najlepszy start w odnowie wsi”, „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” oraz „Najpiękniejsza Wieś”.
Podczas części artystycznej prezentowały się zespoły ludowe z nagrodzonych miejscowości oraz lokalni artyści. Imprezie towarzyszyły stoiska promocyjne z dziełami lokalnych twórców z całego Dolnego Śląska oraz wyrobami członkiń KGW, które częstowały gości regionalnymi smakołykami.
Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”, zorganizowany już po raz trzeci przez Urząd Marszałkowski, to jeden z elementów wsparcia dla sołectw i gmin uczestniczących w programie Odnowa Wsi Dolnośląskiej.

 

Katarzyna Dorna PZD Złotoryja
 

Galeria zdjęć