Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

V Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego
Zmodyfikowano: 09.07.2013

 

O zmianach w ustawie winnej i o uprawie winorośli dyskutowali goście V Agroturystycznego Święta Wina i Miodu Pitnego na Zamku Grodziec, w sobotę i niedzielę 8 i 9 października. W programie Święta nie zabrakło miodowo-winnych konkursów.
Tytuł najlepszej potrawy na miodzie i winie zdobyła golonka na miodzie z ogórkiem przygotowana przez Zespół Czaplinki z Czapli, polędwiczki wieprzowe na miodzie pitnym wykonane przez Zespół Fudżijamki z Proboszczowa, a także skrzydełka na miodzie będące dziełem Zespołu Polanki z Nowej Wsi Grodziskiej i boczek na miodzie i winie Zespołu Jarzębina ze Skorzynic. W konkursie na wina i miody pitne zwyciężyła Winnica u Michała z Zielonej Góry, za miód pitny zielonogórski, a w kategorii win zwyciężyło wino półwytrawne gronowe, rocznik 2008 i wino musujące Rubin z winnicy Dewin należącej do Władysława Deptuły z Pieszkowa k. Lubina.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, na którym swoje prace prezentowali mieszkańcy powiatu złotoryjskiego. Wanda Leśniak pokazała kopie haftowane krzyżykiem obrazy znanych malarzy, Czesław Leśniak malarstwo, a Urszula Sikora prace rękodzielnicze i ceramiczne. Rolnicy zadawali doradcom pytania na temat uprawy, hodowli, działań PROW 2007-2013 i wiejskiego gospodarstwa domowego i zaopatrywali się w ulotki i broszury, wydawane przez Ośrodek. Na zamkowej scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne.

Celina Galik PZD Złotoryja
 

Galeria zdjęć