Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

DOŻYNKI GMINY ZŁOTORYJA
Zmodyfikowano: 09.07.2013

W dniu 4 września w miejscowości Jerzmanice Zdrój odbyły się dożynki gminy Złotoryja. Ceremoniał dożynkowy rozpoczął się od Mszy Świętej, celebrowanej przez ks. Tomasza Barana. W trakcie mszy Starosta dożynek p. Wiesław Skop oraz Starościna dożynek p. Renata Toborek, przekazali dary dożynkowe. Poświęcone zostały wieńce dożynkowe, zaprezentowane przez grupy wieńcowe poszczególnych sołectw z gminy Złotoryja. Wszystkie reprezentacje zostały nagrodzone przez p. Wójt Marię Leśną.
Rozstrzygnięty został konkurs „Nasza wieś czysta i zadbana”.
Pierwsze miejsce w kategorii gospodarstwo rolne otrzymali p. Jolanta i Janusz Sroka z Pyskowic. Pierwsze miejsce w kategorii zabudowa jednorodzinna otrzymali p. Teresa i Adolf Ziębowie z Prusic. Natomiast pierwsze miejsce w kategorii najładniejszy zakątek miejscowości otrzymała p. Krystyna Mocna z Wilkowa. Wszystkim laureatom, również zajmującym II i III miejsce, zostały wręczone nagrody. Podczas obchodów nie zabrakło oficjalnych przemówień, konkursów dla dzieci i występów artystycznych. Na scenie prezentowały się dzieci ze szkoły w Jerzmanicach, zespół ludowy „Ojry Bis” z Męcinki, zespół taneczny „Łał” ze Złotoryi oraz „Strong Women” z Krotoszyc. Serca publiczności podbiła dwunastoletnia Hania Markiewicz, laureatka wielu konkursów wokalnych.
Dużym zainteresowaniem wśród przybyłych, cieszyło się stoisko Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, gdzie doradcy powiatowi udzielali porad oraz można było się zaopatrzyć w ulotki o szerokim zakresie tematycznym.

 

Katarzyna Dorna PZD Złotoryja

Galeria zdjęć