Nasz miesięcznik

Wydawnictwa

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

Święto Legnickiego Ogórka - relacja
Zmodyfikowano: 09.07.2013

W piękną wrześniową sobotę 4.09.2010r. na odnowionym, legnickim rynku rozpoczęło się X Święto Legnickiego Ogórka i Produktu Lokalnego. Powiatowy Zespół Doradców w Chojnowie zorganizował imprezę zapraszając wystawców z ich różnorodnymi produktami. Odwiedzający stoiska legniczanie cieszyli się z możliwości popróbowania i zakupu smacznych oraz oryginalnych przetworów wytwarzanych przez gospodarstwa ekologiczne, agroturystyczne, stowarzyszenia i gospodynie wiejskie.
Wystawie przetworów żywnościowych towarzyszyły prezentacje lokalnych rękodzielników, producentów roślin ozdobnych i ziół przyprawowych.
Święto ogórka zostało uatrakcyjnione przez piękną prezentację dyń ozdobnych państwa Mosiądz z Różyńca.
Podczas trwania imprezy przeprowadzono i rozstrzygnięto konkurs na Najlepszy Legnicki Produkt Lokalny. Pucharami Dyrektora DODR we Wrocławiu nagrodzono dwa produkty:
 - w kategorii przetwory owocowe zwyciężył sok malinowy tłoczony na zimno, pasteryzowany Grażyny i Mariusza Purgał z gospodarstwa ekologicznego „Malinowa Zagroda”
- w kategorii przetwory warzywne nagrodzono konfiturę z zielonych pomidorów Anny Kuls z gospodarstwa ekologicznego „ Zielona Koza”.
Impreza przyczyniła się do popularyzacji i promocji produktu lokalnego.

Galeria zdjęć